Byggearbeider ved Evje kyrkje


Byggearbeider ved Evje kyrkje


Litt om det pågående arbeidet ved Evje kyrkje

Animert bilde av rivingsarbeidet


Etter en litt usikker start på grunnarbeidet, riving av bygg etc., ble "Nomeland" ferdig med utgraving av byggetomta for kyrkjestova før fellesferien. Det er nå klart for byggestart for HSH entreprenør AS.
 

Paller med takstein som skal gjenbrukes og søppelcontainere som har stått på plassen foran kirka tidligere, er nå fjernet og erstattet av en brakkerigg. Området nord for kirkebygget er avsperret. I oppstartsperioden vil det være utfordringer med vann og toalett for besøkende. Men vi håper at det i løpet av august/september kommer en god toalett-løsning på plass.


 

Området sør for kirken (mot parkeringsplassen) vil i byggeperioden bli inngang til gravplassen. På sideinngangen sør settes det opp en provisorisk rullestolrampe for adkomst til kirkerommet for rullestolbrukere og andre.

Toalett, for besøkende ved arrangementer i kirken, er plassert bak kirken. Inntil videre fremstår toalettet som et "festival-toalett", men er "bedre enn ingenting". Nytt og bedre toalett kommer, som nevnt, på plass i september.
Nordsiden av kirken vil altså de nærmeste månedene være byggeplass og avstengt.

 

I byggeperioden ønsker vi at arbeiderne på byggeplassen slipper diskusjoner om arbeidet som utføres.
Ta heller kontakt med soknerådets byggekomite om du har spørsmål vedrørende prosjektet, ris, ros eller annet.


Byggekomiteen: kontakter:
Øyvind Kjetsaa
Bjørn Harald Hagen
Kristin Erstad - byggeleder

 

Sokneråd og byggekomiteen beklager ulempene byggearbeidet medfører,
men gleder seg stort til den nye kyrkjestova med tilhørende
kirkelig administrasjon, båre- og syningsrom til 17 millioner står ferdig.

 

Tegning av nybyggprosjektet - "kyrkjestova" - med litt feil perspektiv da vegen nedenfor ligger lavere,
altså ser vi det her i samme høyde som bygget, ikke nedenfra og opp, som virkeligheten vil være.

 

Siste informasjon som henger i våpenhuset i Evje kyrkje:

Også her et noe feil perspektiv på tegningen, da det viser et mer ovenfra og ned bilde (inngangspartiet til kirka)

 

 

Se noen bilder på googlefoto

 

Tilbake